Ayşe Hatun Önal’ın mahkeme kararına rağmen evini boşaltmadığı ve aidat ödemediği ortaya çıktı

Sabah Gazetesinden Atakan Irmak’ın haberine göre, ev sahibi 11 yıllık kiracısını evden çıkarmak için önce noterden ihtarname yolladı sonra da mahkemeye gitti. Ünlü şarkıcının kaldığı dairenin apartman aidatını da 1 yıldır yatırmadığı için icra işlemi başlatıldığı tespit edildi.

Mahkeme, Ayşe Hatun Önal’ın kira sözleşmesinin iptal edilerek yerinden çıkarılmasına karar verdi. Ünlü şarkıcı Ayşe Hatun Önal 11 yıldır kiracı olarak yaşadığı daireden mahkemenin boşaltma kararına rağmen ayrılmadığı öğrenildi.

İstanbul’un Üsküdar ilçesindeki bir apartmanda 11 yıldır yaşayan Ayşe Hatun Önal’ın ev sahibi kira sözleşmesinin süresiz olduğu için noterden evi boşaltması için uyarı gönderdi.

Uyarı süresi dolmasına rağmen 12 bin 500 liralık kira bedeliyle yaşamaya devam eden ünlü şarkıcı daireyi terk etmedi.

Ev sahibi bu sefer avukatı Koray Özdoğan vasıtasıyla Sulh Hukuk Mahkemesine giderek kiracısının tahliyesini istedi.

Ev sahibinin mahkemeye sunduğu dilekçede Ayşe Hatun Önal’ın 1 Şubat 2012 tarihinden itibaren kiracısı olduğu 10 yıllık sürenin bittiği için kira sözleşmesinin süresiz kaldığı bu yüzden yasal olarak evi boşaltmak zorunda olduğu belirtildi.

Sulh Hukuk Mahkemesi davanın kabulüne karar vererek ilk duruşmada ön inceleme duruşması yapılmasını hükmetti.

Ünlü şarkıcının ayrıca oturduğu apartmanın belli dönemlere ait aidatını ödemediği için ev sahibinin icra işlemi yaptırdığı öğrenildi.

İcra Hukuk Mahkemesi kiracının kira sözleşmesinin sonlandırılarak yerinden uzaklaştırılmasına hükmetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x