Çöküşü Bilen Usta Analist: Bu 2 Rakip Altcoin Ralliye Hazır!

Kripto para piyasası hafta sonu güzel bir çıkış rallisi yaptı. Lider kripto para Bitcoin 48 bin doların üzerine çıkmayı başardı. Bir çok altcoin de liderini takip etti. Hatta IMX, BCH gibi bazıları performanslarıyla göz doldurdu. Bitcoin’in 2018 piyasa dip seviyesini görmesiyle tanınan bir kripto analisti, iki altcoin’in yukarı yönlü büyük bir hareket için olgunlaşmış göründüğünü söylüyor.

Bluntz: Bu altcoin üçünü dalga rallisinin ortasında!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa hafta sonu koşusundan sonra konsolide oluyor. Lider kripto para Bitcoin 48 bin doların hemen altında yeni bir ivme arıyor. Bu pozitif ortamda Bluntz takma adlı analist, son tahminlerini paylaştı. Analist, lider altcoin rakibi Solana’nın üçüncü dalga rallisinin ortasında olduğunu söylüyor. Analist, SOL’un beş dalgalı yükselişini sonlandırmadan önce en son 2022 Ocak’ta gördüğü bir fiyat seviyesine ulaşma potansiyeli olduğunu gösteren bir grafik paylaşıyor. Bu bağlamda Bluntz, şu açıklamayı yapıyor:

SOL şimdi de güçlü görünüyor ve 150 dolar ve ötesine kadar üçüncü bir dalga içinde duruyor. 90 dolarda isabet etmeyen daha fazla alım emrim vardı. Bu yüzden istediğim kadar dolmadı. Ancak, yine de en büyük spot çantam o. Gönderin!

Kaynak: Bluntz

Bluntz, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmeye çalışan gelişmiş bir teknik analiz yaklaşımı olan Elliott wave teorisini uyguluyor. Teoriye göre, yükselişe geçen bir varlık beş dalgalı bir ralliye tanık olur. Ayrıca, üçüncü dalga en güçlü ve en uzun olanıdır. Bu arada, yazı sırasında SOL günlük bazda %5,54 kayıpla 104 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte altcoin, haftalık grafiğinde %6,5 yükseliş kaydetti. SOL’un analistin hedefine ulaşması yaklaşık %50’lik bir ralli anlamına geliyor.

Analist, Solana’nın rakibi SEI için de ralli bekliyor!

Bluntz ayrıca Solana’nın rakibi Sei’nin (SEI) fiyat hareketlerini de izliyor. Analiste göre, Sei beş dalgalı yükselişinin son aşamalarında duruyor. Dolayısıyla, altcoin fiyatının 1 doların üzerinde yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması mümkün. Analist, SEI için şu değerlendirmesini paylaşıyor:

SEI bence yeterince konsolide oldu. Henüz makro beşinci dalgayı günlük olarak daha yükseğe koymadı. Psikolojik 1 dolar bölgesi bir sonraki durak olacak. Bu, potansiyel olarak daha da yüksek.

Kaynak: Bluntz

Bu arada SEI, yazı sırasında günlük bazda %3,15 kayıpla 0,6652 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte altcoin, haftalık grafiğinde %7’nin üzerinde kazanç elde etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x