Dikkatinizi cezbedecek zekâ testi: Resimde diğerlerinden farklı olan 3 rakamını 9 saniye içerisinde bulabilir misin?

Diğerlerinden farklı olan 3 rakamını bulmak için tasarlanan bu görsel, gözlem yeteneklerinizi test etmek ve görsel hafızanızın daha üstün performans ile çalışmasını sağlamak için hazırlanmıştır. Gözlem yetenekleri, bu tarz testler ile sınanarak üstün performans göstermesi için kolaylıkla eğitilebilir.

Görsel zekâ testleri, kısa süreli görsel hafızayı da tetiklediği için ilerleyen yaşlarda karşılaşılabilecek hafıza problemlerini en aza indirir. Konsantrasyon olma becerilerini de destekleyerek kişinin günlük hayattaki olaylara daha rahat ve mantıklı şekilde odaklanmasını sağlar.

Görsel zekânızı test edecek, dikkatinizi cezbedecek görsel zekâ testi ile karşınızdayız. Kendinizi test etmek ve eğlenceli vakit geçirmek istiyorsanız okumaya devam edin.

DİĞERLERİNDEN FARKLI OLAN 3 RAKAMINI BULABİLİR MİSİN?Yukarıda 10 sütun 4 satırdan oluşan ve sadece “3” rakamlarının oluşturduğu bir görsel görüyorsunuz. Bu görselde ilk bakışta her şey birebir aynı görünüyor. Ancak bu görselde diğerlerinden farklı olan bir 3 rakamı bulunuyor.

Diğerlerinden farklı olan 3 rakamını bulmanızı ve bu mücadeleyi başarılı olarak tamamlamanızı istiyoruz. Bu mücadeleyi başarılı olarak tamamlamanız için size 9 saniye süre tanınıyor. Mücadelenin cevabının sandığınız kadar kolay olmadığını görseli taramaya başlayınca fark edeceksiniz.

Hazırsanız süreyi başlatalım ve gözlerinizi en iyi performansı ile çalıştırmaya hazırlanın!Süre başladı. Tüm resmi en baştan sona hızlıca taramaya çalışın. Diğerlerinden farklı olan 3 rakamını bulmanız için iyice odaklanın. Her detayı dikkatlice gözden geçirin ve farklı olanı bulamaya çalışın.

Diğerlerinden farklı olan 3 rakamını bulmanız için hazırladığımız bu zekâ testinin çözümünü içeriğin devamında veriyor olacağız. Oradan eğer cevabı bulamadıysanız yerini öğrenebilir bir cevap bulduysanız da onu kontrol edebilirsiniz.

Bu yüzden sayfayı hızlıca aşağı kaydırarak hile yapmamaya çalışın. Diğerlerinden farklı olan 3 rakamını bularak kendi performansınızı test edin!

Süre bitiyor. Diğerlerinden farklı olan 3 rakamını bulabildiniz mi? Son saniyeleri hızlıca değerlendirmeye çalışın. Tüm odağınızı ve konsantrasyonunuzu kaybetmeden son kez deneyin. Son 3, 2, 1.

Ve süre bitti.

Diğerlerinden farklı olan 3 rakamını bulmanız için hazırlanan mücadelede sona geldik. Şimdi cevabı görme zamanı…

İşte diğerlerinden farklı olan 3 rakamını bulmanız için hazırlanan görsel mücadelenin cevap görseli;Evet, diğerlerinden farklı olan 3 rakamı 2 satır 8. sütunda bulunuyordu. Peki, siz diğerlerinden farklı olan 3 rakamını bulabildiniz mi yoksa ararken gözlerinizi fazla yorup işleri birbirine mi karıştırdınız? Yorumlarda bizimle paylaşın!

İlginizi çekebilir;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x