Instagram paylaşımları WhatsApp’a geliyor!

Instagram ve WhatsApp arasındaki entegrasyon artıyor. Sosyal medya devi, yeni bir paylaşım özelliği sayesinde Instagram Hikayelerini doğrudan WhatsApp’ta paylaşmaya olanak tanıyacak. Bu da kullanıcıların uygulamalar arasındaki bağlantısını artıracak.

Instagram ve WhatsApp çapraz paylaşım desteği alıyor

Sosyal medyada paylaşılan ekran görüntülerine göre Instagram, çapraz paylaşım seçeneği olarak Facebook’un yanı sıra WhatsApp’ı da entegre etmeye hazırlanıyor. Şu anda Instagram kullanıcıları hikayelerini Facebook’ta paylaşabiliyor, ancak WhatsApp’ta paylaşım desteği sunulmuyor.

WhatsApp’ın çapraz paylaşıma dahil edilmesi, doğrudan mesajlaşma uygulamasına paylaşım yapmaya izin verecek. Bu paylaşımların WhatsApp Durumlar bölümünde görülmesi bekleniyor. Tabii bunların 24 saat içerisinde kaybolacağını hatırlatmak gerekiyor.

Instagram Hikayeleri şu anda “Facebook’ta Paylaş” seçeneği ile doğrudan Facebook hesabında paylaşılabiliyor. Yani kullanıcıların ayrıca Facebook’a girip Hikaye eklemesine gerek kalmıyor. “WhatsApp’ta Paylaş” düğmesiyle birlikte mesajlaşma hizmeti buna dahil edilebilir.

Fakat Instagram’da bulunan tüm özellikler WhatsApp’ta sunulmuyor. Yani etkileşimli çıkartmalar gibi bazı öğelerin WhatsApp’ta görüntülenmesi mümkün olmayabilir. Bu da bazı biçimlendirme ve işlevsellik sorunları yaratabilir.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg daha önce WhatsApp’ın Kanallar platformunda aylık 500 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olduğunu söyledi. Instagram entegrasyonuyla birlikte bu rakam daha da artabilir. Ancak çapraz paylaşım desteği henüz geliştirme aşamasında. Genel kullanıma sunulmadığı için bir süre daha beklemek gerekiyor.

Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x