Müge ve Gülşen, Dilan Polat’ın Annelik Kozunu Kullanan ve Milan’la Fotoğraf Paylaşan Avukata Ders Verdi!

Müge ve Gülşen, Polatların avukatı Hüseyin Kaya’nın algı operasyonu yürüttüğünü söyleyerek tepki gösterdi.

Kısacık bir süre içerisinde kocaman bir servet sahibi olan Dilan ve Engin Polat, önce halkın sonra da devletin gözüne batınca kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla geçtiğimiz ay tutuklanmış ve hayatları bir gecede resmen altüst olmuştu.

Polatların başlattığı ‘sosyal medya fenomenleri’ kaosu ülkenin gündemine bomba gibi oturdu. Dilan ve Engin’in yürüdüğü yolla benzer yollarda yürüyen ve enteresan bir şekilde zenginleşen tüm sosyal medya fenomenleri mercek altına alındı.

Bir tarafta tek tek inceleme altına alınan yeni sosyal medya fenomenleri, bir tarafta Dilan ve Engin Polat’ın cezaevinde yaşadıkları, söyledikleri ve beklentileri derken her şey çorba oldu…

Süreç boyunca Dilan ve Engin’in son durumunu avukatları Hüseyin Kaya’dan öğrendik. Hüseyin Kaya’nın Polatlar cezaevine girdiğinden beri en çok değindiği nokta çiftin pişman olduğu ve Dilan’ın oğlu Milan’ı saykladığı yönündeydi.

Dilan Polat’ın onun konumuna düşmüş her annenin yapacağı ‘Milan’a kim bakacak, o daha çok küçük’ serzenişiyle başlayan ‘O bir anne, bırakın çıksın’ tartışması, avukat Hüseyin Kaya’nın Dilan Polat’la ilgili paylaştığı demeçlerle daha da kuvvetlendi.

Avukat Hüseyin Kaya, birkaç gün önce Milan’la fotoğrafını sosyal medyadan “Çocuklara dadılık yaparsın” notuyla paylaşıp, kendisine ‘amca’ rolünü atfedince iyice tepki çekti.

Sosyal medyada, Hüseyin Kaya’nın bir algı operasyonu yürüttüğü, Dilan’ın intihar düşüncesinden, sayıklamalarına, çiftin pişmanlığından, okumaya başladıkları kitaplara ve kıldıkları namaza kadar verdikleri detayların bir duygu sömürüsü olduğu düşünülmeye başlandı.

Geçtiğimiz saatlerde, Müge ve Gülşen de tam olarak bu noktaya parmak bastı, “Avukat bey Türk halkının hangi konularda duyarlı olduğunu çok iyi biliyor. En önemli kozu ise annelik” dedi.

“Cezaevinde olup evlatlarından ayrı olan ya da evlatlarının kalacak yeri olmadığı için o çocuklarla beraber cezaevinde olan analar da var. Bunları söylerken onların da sözcüsü olup, haklarını savunan bir dil kullansa belki daha iyi olacak” diyerek avukata haklı tavsiyelerde bulunan Müge ve Gülşen,

 ‘Bir yaradan bahşediyor, diğer yaraları görmezden gelip sadece ‘benim yaram’ dersen arkadan başka türlü yorumlar gelir’ açıklamasında bulundu. Ayrıca Nilda’nın ergenlik döneminde olduğunu Milan’ın da her şeyi anlamlandırmak için daha çok küçük olduğunu vurgulayan Müge ve Gülşen, avukat Hüseyin Kaya’nın Milan’la fotoğraf paylaşmasına da tepki gösterdi.

“Avukat Hüseyin Kaya’dan da rica edelim, algı operasyonu yürütüyorsa da çoluk çocuğu bu işe karıştırmasın. Bir de o çocukla fotoğraf paylaşmasın. Günahtır, ayıptır, yazıktır 5 yaşındaki çocukla ben onun babasıyım, abisiyim, amcasıyım… E sosyal medya?” dediler. O anların tamamı için?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir